Není tomu tolik mnoho let, co jsem studoval ve Spojených státech. Z doby mého pobytu mám několik kamarádů, se kterými jsem stále v kontaktu. Jedním z nich je i Matthew, který se mě nedávno rozhodl navštívit v Praze.

Matthew, kterého vždy fascinovala Česká republika, se k nám rozhodl přijet na týden. Chutnalo mu české jídlo, pivo a líbily se mu historické památky, zvláště pak české hrady a zámky. Proto jsem se rozhodl jej vzít na dvoudenní výlet v okolí Prahy. Chtěl jsem ho vzít na nějaký starý český hrad a jako první mě napadl Karlštejn.

image5

Naše ubytování

Ukázal jsem kamarádovi fotky Karlštejna. Byl nadšený a s výletem okamžitě souhlasil. Musel jsem tedy pro nás najít vhodné ubytování. Jako každý člověk pod 40 jsem se rozhodl najít vhodný hotel či penzion na internetu. Po zvažování všech možných nabídek jsem vybral Hotel Mlýn Karlštejn, na kterém nás zaujala především jeho restaurace, která se nachází ve mlýně.

Náš výlet

Cesta na Karlštejn mohla začít. Nejdříve jsme dorazili na hotel a odložili si zde naše věci. Poté jsme konečně vyrazili na výlet. Náš první cíl byl pochopitelně Karlštejn. Sídlo Karla IV. Matthewa doslova ohromilo. Říkal, že takový krásný hrad ještě neviděl. Kromě návštěvy Karlštejna jsme prošli i celý Český kras, kde Matthewa zaujala především romantická krajina kolem. Stejně ho zaujala i řeka Berounka, která se nachází jen pár kilometrů od hotelu.

Hotel, který nás učaroval

Po návratu z výletu jsme nepohrdli místní Restaurací ve Mlýně. Oba dva jsme byli nadšení z vynikající kuchyně tvořené z čerstvých surovin. Matthew byl potěšen, že je v hotelu anglicky hovořící obsluha, tudíž se nebude muset domlouvat posunky. Mě zase zaujal romantický výhled. Ačkoliv jsme oba dva byli vyčerpaní, vyzkoušeli jsme teambuildingové aktivity, které hotel nabízí.

Ráno jsme již jeli zpět do Prahy, kde jsme strávili ještě další dva dny. Ovšem i po návratu do Ameriky neustále Matthew na Karlštejn a jeho okolí vzpomínal.