Koupili jste výhodnou letenku a už začínáte balit kufry? Před odjezdem na letiště si položte jednu zásadní otázku: Mám výhodné cestovní pojištění? Zní vaše dopověď ne? Není nic jednoduššího, než si cestovní pojištění vyřídit online. Jaké možnosti se nabízí a čemu je třeba se při výběru cestovní pojistky věnovat?

Destinace a krytí

V první řadě nesmíte udělat chybu při výběru destinace. Pokud například máte letenku do Malajsie, měla by v pojistce být zahrnuta i tato destinace! Pojištění jsou totiž odlišná do zemí Evropských a mimoevropských.  Řádné pojištění na cesty do zahraničí musí pokrývat všechny dny, které trávíte na cestě. Na letištích číhá řada nebezpečí. Můžete se zranit či způsobit škodu někomu jinému, aerolinky ztratí váš kufr apod. Pokud nebudete pojištění mít, všechny škody a výdaje budete muset platit z vlastní kapsy.

tipynalevneletenky.cz_online_ergo_cz_01

Zařiďte si připojištění

Při výběru si důkladně pročtěte pojistné podmínky pro pojištění do zahraničí. Dobrá pojistka by kromě pojištění zdravotní péče měla obsahovat i pojištění zavazadel. Vhodným doplňkem je určitě pojištění odpovědnosti. To vám kryje záda v případě, když cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku.

Limity jsou rozhodující!

Ukazatelem kvality cestovního pojištění jsou pojistné limity. Pro cesty po Evropě i mimo ni se doporučuje pojištění s limity 5 000 000 Kč. Cena za zdravotní péči je vysoká, s nižšími limity riskujete, že budete doplácet. Zjistěte si také, na jaké situace se pojistka vztahuje. Je třeba se například připojistit pro sportovní aktivity apod.

tipynalevneletenky.cz_online_ergo_cz_02

Výhodněji online

Dobrá zpráva je, že s vyřízením pojištění nemusíte ztrácet drahocenný čas. Nabízí se totiž sjednání cestovního pojištění on line. Stačí vyplnit jen několik základních údajů. Pojistka sjednaná online je platná od druhého dne!