Kapverdské ostrovy začínají být velmi populární destinací, především v zimě kdy si můžete dopřát za slušnou cenu parádní dovolenou v teple. Kapverdské ostrovy nabízí krásné ostrovy, přírodu a pláže, oblíbené jsou především ostrovy Sal a Boa Vista kam se dobře létá a je tam dostatek hotelů, na další ostrovy se pak snadno dostanete s místními aerolinkami a loděmi.

Nejrozumnější spojení mi vychází přímý let z Lisabonu na ostrov Sal, za 4 hodiny jste na místě, letenky kolem 5 300 Kč – občas možná narazíte na akci. Do Lisabonu se lze dostat pod 5 tisíc korun (zpáteční letenka). Obě cesty budete mít pravděpodobně s TAP Air Portugal, kteří létají Praha – Lisabon a Lisabon – ostrov Sal. Letenky tedy dokážete zajistit kolem 10 tisíc – nemluvě o tom když vychytáte akci. A ještě si můžete na nějaký ten den dopřát Lisabon, doporučuji letenky pořídit zvlášť, nezískáte nižší cenu pokud koupíte letenku do cílové destinace a Lisabon za to stojí :-)

Pokud by jste chtěli více ušetřit, lze narazit na letecké Last minute kdy pořídíte týden s ubytováním, jídlem a letenkami od 13 tisíc korun! Zajímavé zájezdy najdete např. zde: http://kapverdy.org/